Eve Fizyoterapist Çağırmak Neden Mantıklı?

Evde fizik tedavi, hastanızın iyileşmesi için önemli bir seçenektir.

Bu yazımızda size eve fizyoterapist çağırmanın neden mantıklıklı olduğunu maddeler halinde açıklayacağız.

Etkin Tedavi
Fizyoterapist arkadaşlarımızın tamamı uzman veya uzmanlığını yapmakta olan, birçok yönde eğitim almış ve kendini geliştirmekte olan sağlık profesyonelleridir. Hastane protokolleri ve klişeleri şeklinde değil, en güncel ve bilimsel tedavileri evinizde uygulamaktadırlar.

Düşük tedavi maliyeti
Alanında yekin ve uzman fizyoterapistlerimizden evde fizik tedavi almak, birçok özel merkezlerdeki fizik tedavi maliyetlerinden daha uygun fiyatlara karşılanabilmektedir. Detaylı bilgi için: Evde fizik tedavi ücretleri.

Hasta transfer problemleri
Zaten bir fiziksel engelle karşı karşıya olan hastanızın hastaneye transferinin ciddi zorlukları var. Örneğin akut hemiplejide hastanın tek tarafı tam felç halindeyken hastanızı merdiven indirip çıkarmak, her tedavi seansı için hastaneye ulaştırmak kolay olmayacaktır. Zaten hassas olan hasta psikolojisini olumsuz etkileyecektir.

Yatan fizik tedavide ayları bulan bekleme süreleri
Özellikle İstanbul’da devlet hastanesinde yatarak fizik tedavi görmek istiyorsanız ayları gözden çıkarmanız gerekiyor. Çünkü bu beklemeler zaman zaman 6 ayı aşıyor. Bu da tedaviyi oldukça geciktiriyor.

Erken dönem tedavi
Hemipleji tedavisinde ilk 6 ay çok önemlidir. Tedavinin en etkin yanıt verdiği dönemdir. Yatan fizik tedavi sırası beklemek tedavi için size ciddi vakit kaybettirebilir. Bazı hastalıklarda erken dönem tedaviyi kaçırmak hastada ciddi fonksiyonel yetersizliklere sebep olabilir. Erken dönemde tedaviye başlamanın ne kadar önemli olduğu asla unutulmamalıdır.

Zaman
Hastanızı hastanelerdeki 45 dakikalık fizik tedavi seanları için her seferinde hastaneye götürüp getirmek ciddi zamanınızı alacaktır. Evde fizik tedavi gördüğünüzde, eve fizyoterapist gelir, tedavisini uygular ve gider. Zaman konusunda sizi etkilemez.

Detaylı bilgi için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.