Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Evde fizik tedavi, hastanızın iyileşmesi için önemli bir seçenektir.

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Bu soru bir çok hasta ve hasta yakını tarafından sıkça yönelten sorulardan biridir. Evde fizik tedavi, fizyoterapist tarafından yapılmalıdır. Uzman hekim tarafından tanısı konmuş, durumu stabil olan hasta, fizyoterapist tarafından değerlendirilir ve bu değerlendirmeye göre tedavi programı belirlenir. Fizyoterapistin tavsiyesi doğrultusunda, hasta ve yakınlarıyla beraber hastanın haftada kaç seans evde fizik tedavi alacağı kararlaştırılır. Hastaya ve fizyoterapiste uygun gün ve ve saatler belirlenir. Fizyoterapist, hastanın evine elektroterapi cihazı ve uygun egzersiz ekipmanıyla birlikte gelir. Hastanın kaç seans alması gerektiği, hastanın durumuna ve hastalığa göre değişmektedir.

Evde hastanın durumuna göre birçok farklı uygulama yapılabiliyor. Evde görülen fizik tedavi ile hastanede görülen tedavi arasında bir fark bulunmamakta. Hastanede yapılan uygulamaların tamamı evde de yapılabiliyor. TENS, NMES, ultrasound, hotpack, coldpack gibi modaliteler hastanın tedavi ihtiyacına evde de uygulanabiliyor. Bunun yanında fizyoterapistin manuel müdahaleleri ve egzersiz uygulamaları yapılıyor. Seans süresi ise hastanın ihtiyacına göre değişiklik gösteriyor.

Evde fizik tedavi görmek istiyorsanız, bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İstanbul Evde Fizik Tedavi Hizmetleri olarak sizi, deneyimli ve alanında uzman bir fizyoterapiste yönlendireceğiz.