Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik tedavi, bir kişinin günlük yaşamlarında hareket etme ve fonksiyonel aktiviteler gerçekleştirme yeteneklerini sınırlayan hastalıkları, bir çok ağrılı durumu veya yaralanmaları ele alan bir bilim dalıdır.

Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Fizik tedavi uygulamalarında vücut bütünlüğü bozulmaz veya herhangi bir lezyon oluşmaz. Elle yapılan müdahaleler, egzersizler ve elektroterapi ajanlarının kullanımıyla ağrılı durumların iyileştirilmesi, hastanın hareket etme kapasitesinin arttırılması hedeflenir.

Evde Fizik Tedavi Nedir?

Fizik tedavinin evde yapılan haline evde fizik tedavi diyoruz. Hastaneye gitmekte zorlanan ve hastaneye gitmek istemeyen kişiler evde fizik tedavi görmeyi tercih edebilirler. Evde fizik tedavi ile hastanede görülen fizik tedavi arasında bir fark yoktur.

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Randevu günü ve saatinde fizyoterapist evinize gelir. Fizyoterapist tarafından hasta değerlendirilir ve bu değerlendirmeye göre uygulanacak tedavi programı belirlenir ve o gün uygulama yapılır. Fizyoterapistin tavsiyesi doğrultusunda, hasta ve / veya yakınlarıyla beraber hastanın haftada kaç seans evde fizik tedavi alacağı kararlaştırılır. Hastaya ve fizyoterapiste uygun gün ve ve saatler belirlenir. Fizyoterapist, hastanın evine TENS, EMS, infraruj, kinezyolojik bant, kuru iğneye, graston tools vb. gerekli ve uygun ekipmanı yanında getirir. Detaylı bilgi için tıklayın.

Neden Gelen Eve Fizyoterapist?

Yürüme fonksiyonlarında kayıp yaşayan bir hastayı her gün götürüp getirmek zahmetli ve maliyetli bir süreçtir. Veya nörolojik bir hastalıkta yatılı fizik tedavi randevularında ayları bulan bekleme süreleri ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin inme tedavisinde ilk 6 ay çok önemlidir. Tedavinin en etkin yanıt verdiği dönemdir. Yatan fizik tedavi sırası beklemek tedavi için size ciddi vakit kaybettirebilir.

Yol, ulaşım, transfer, geç randevu gibi olumsuzluklarla uğraşmadan; size uygun randevu saatleri tercih ederek fizik tedavi hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Evde Fizik Tedavi Ücreti Nedir?

Ücret, hastanın ortopedik veya nörolojik hasta olmasına ve lokasyona göre cüzi miktardakı standart aralıkta değişmektedir. İletişim sayfasından ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Evde Fizik Tedavi Aletleri Nelerdir?

TENS, EMS, infraruj, kuru iğne, kupa, graston tools, kinezyolojik bant, elastik egzersiz bantları vb. bir çok ekipman evde fizik tedavi esnasında kullanılabilmektedir. Eskiden fizik tedavi cihazları büyük ve taşınması zor cihazlar iken gelişen teknoloji sayesinde oldukça mobil boyutlara ulaştılar. Bu ekipmanlar ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Medikal Masaj Nedir?

Tıbbi masaj, olarak da bilinir. Kas iskelet sistemi rahatsızlıklarında, ağrılı durumlarda güvenle uygulatabileceğiniz bir masaj türüdür. Medikal masaj uygulamasında kaslar hedef alınır. Doğrudan kaslar üzerine el ile yapılan uygulamalarla dokunun ve bölgenin dolaşımının arttırılması, kasların gevşetilerek eklem hareketinin arttırılması ve rahatlatılmış kaslar sayesinde ağrının azaltılması hedeflenir. Detaylı bilgi için tıklayın.

Medikal Masaj Nasıl Yapılır?

Masör, hastayı yatağa aldıktan sonra ağrılı veya gergin bölgelerin yerini tespit etmek ve ne kadar baskı uygulayacağını belirlemek için dokunarak bir değerlendirme yapar. Manuel müdahaleler ile şikayet edilen bölgedeki kas grupları masaj yağı veya losyon ile açılarak yumuşatılır. Hem derin hem de yüzeysel basınç uygulanır. İhtiyaç halinde çeşitli fiziksel ekipmanlar kullanılabilir.

Evde Masaj Nasıl Yapılır?

Randevu günü ve saatinde masör evinize gelir. Masaj yaptıracak kişi için rahatça uzanabileceği bir yer tercih edilir. Çeşitli rahatsızlıklarda oturur pozisyonda da masaj yapılabilir. Masör, masaj yağını ve ihtiyaç halinde kullanılmak üzere yumuşak doku mobilizasyon ekipmanını yanında getirir. Seansların standart süresi 45 dakikadır. Tercihe göre farklı planlanabilir.

Nasıl Randevu Alınır?

0 (538) 452 44 33 numaralı telefondan arayarak veya WhatsApp üzerinden ulaşarak evde fizik tedavi veya evde medikal masaj için randevu alabilirsiniz.