Ücretsiz Evde Fizik Tedavi Hizmeti Alabilir miyim?

Ücretsiz Evde Fizik Tedavi Hizmeti Alabilir miyim?

Kimler ücretsiz evde fizik tedavi hizmetinden faydalanabilir? Ücretsiz evde fizik tedavi hizmeti için nasıl başvuru yapılır? SGK geçen evde fizik tedavi firması var mı? Evde fizik tedaviyi sigorta karşılar mı? Özel sağlık sigortası ile evde fizik tedavi görebilir miyim? Evde fizik tedavi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizinle bu soruların yanıtlarını paylaşacağız.

Evde fizik tedaviyi sigorta (SGK) karşılar mı?

Hayır, maalesef hiçbir evde sağlık hizmeti SGK tarafından karşılanmıyor. Buna evde fizik tedavi hizmeti de dahil. SGK karşılamasa da ücretsiz evde fizik tedavi hizmeti için farklı seçenekler var.

Kimler ücretsiz evde fizik tedavi hizmetinden faydalanabilir?

Yukarıda saydığımız durumlara sahip kişiler, engelli çocuk ve genç erişkinler ücretsiz olarak evde fizik tedavi hizmetinden faydalanabiliyorlar.

Bunun dışında yaşadığınız ilin veya ilçenin belediyesi maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar için bu hizmeti sunuyor olabilir. Türkiye’de bu hizmeti sunan belediyeler genelde 2 haftada 1 seans olarak veriyorlar. Bu seans sayısının hastanız için yeterli olmayacağını hatırlatırız.

İnme, felç gibi doğuştan olmayan, sonradan rahatsızlık geçirmiş YETİŞKİN KİŞİLER sağlık raporları çıkmış olsa bile ücretsiz evde fizik tedavi hizmetinden YARARLANAMAZLAR

Ücretsiz evde fizik tedavi hizmeti için nasıl başvuru yapılır?

İstanbul’da ikamet ediyor ve  yukarıdaki başlıktaki ücretsiz evde fizik tedavi hizmetinden faydalanabilecek kişiler kapsamına girdiğinizi düşünüyorsanız bilgi ve işlemler için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen kişiler kapsamında iseniz, ücretsiz evde fizik tedavi hizmetinden faydalanabilmek için evde fizik tedavi raporu almanız gerekiyor. Evde fizik tedavi raporu nasıl alınır yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin maddi durumu yetersiz vatandaşlar için sunduğu evde sağlık hizmetleri hakkındaki detaylara ulaşmak ve başvuruda bulunmak için İBB Evde Sağlık sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası evde fizik tedavi için geçerli mi?

Özel sağlık sigortanız eğer evde fizik tedavi hizmetleri için geri ödeme sağlıyorsa, tedavinizi özel sağlık sigortanız ile gerçekleştirebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortaları evde fizik tedavi karşılamamaktadır. Detaylı bilgi ve işlemler için lütfen bize ulaşın.

Evde fizik tedavi nasıl yapılır?

Uzman hekim tarafından tanısı konmuş, sağlık durumu stabil olan hasta, fizyoterapist tarafından değerlendirilir ve bu değerlendirmeye göre tedavi programı çizilir. Fizyoterapistin tavsiyesi doğrultusunda, hasta ve yakınlarıyla beraber hastanın haftada kaç seans evde fizik tedavi alacağı belirlenir. Hastaya ve fizyoterapiste uygun randevu tarihleri ayarlanır. Fizyoterapist, hastanın evine elektroterapi cihazı ve uygun ekipmanı ile birlikte gelir. Hastanın kaç seansa gereksinim duyduğu, hastanın durumuna, yaşına ve teşhisine göre deüişiklik gösterir. Daha fazlası için yazımıza gidin: Evde fizik tedavi nasıl yapılır?

Yazar hakkında

Uzm. Fzt. Onur Ertuğrul administrator